ar putea fi o sarcina?

12-11-2008
mirabela87
Nu este medic/terapeut
mirabela87
iau de 3 ani anticonceptionale, dar de 3 luni am incetat sa mai iau, am avut contact numai cu prezervativul dar nu de la inceput, trebuia sa imi vina menstruatia din ziua a 7a dupa calculele mele dar suntem in 12 si inca nu mi-a venit. adevarul ca am mai avut probleme cu ovarele chiar si o infectie urinara, ar putea fi vorba despre o sarcina sau din cauza unei infectii, unei dereglari hormonale, nu am nici o stare ca as fi gravida, ma refer la ameteli, greturi sau ceva de genul asta, sani ii am tari si ma dor dar asta pateam si inaintea menstruatiei! ati putea sa imi dati un sfat?
4 comentarii
0
13-11-2008, ora 08:56
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Eu zic sa faci un test de sarcina, dar sa nu te agiti prea tare.De obicei, la intreruperea anticonceptionalelor apar diverse dezechilibre.
0
13-11-2008, ora 13:15
mirabela87
Nu este medic/terapeut
mirabela87
multumes mult pt raspuns, asta aveam de gand sa fac.. maine dimineata si am si o programare la un ginecolog saptamana care vine.. sper sa fie totul bine.. multumesc inca o data
0
13-11-2008, ora 14:28
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
N-ai pt ce, mirabela!Te asteptam cu vesti bune.
0
14-11-2008, ora 11:04
mirabela87
Nu este medic/terapeut
mirabela87
azi dimineata mi-am facut testul... a iesit negativ. dar menstruatia tot nu mi-a venit. abia astept luni sa ma duc l a medic.sper sa fie totu bine, oricum sunt mai linistita...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •