apendicita sau nu?

10-01-2012
ioioiooo
Nu este medic/terapeut
ioioiooo
ma cam supara apendicele de 2 zile. a inceput intr-o seara cand aveam si un pic de insomnie si mancasem niste iaurt cu struguri, si a inceput sa ma doara pe unde e apendicele. Bineinteles ca m-am panicat si nu am dormit toata noaptea, a doua zi a fost la fel, am facut si putin diaree si ma durea burta dar preponderent in zona apendicelui, asa ca azi de dimineata am fost la un chirurg care m-a palpat si mi-a zis ca e un inceput dar ca nu e nevoie de operatie inca. Ideea e ca el nu mi-a facut nici un test cu bariu sau ecografie nici analiza de sange. Nu ma doare rau, simt doar o apasare, exact ca o crampa care stationeaza intr-un punct, dar mi se pare ca nu e posibil. Mie imi e teama sa nu fie totusi apendicita si omul sa nu-si fi dat seama de gravitatea situatiei la palpare. Eu as vrea sa ma operez ca sa scap, nu am mai dormit de 2 nopti de grija apendicului, sa nu se sparga in somn si imi este foarte frica sa nu se agraveze si sa se intample ceva. sigur ca imi e frica si de operatie dar m-am documentat si nu pare asa de rau. Mi-am facut programare si la al doilea medic, dar nu e decat luni, pentru ca e plecat in concediu, sper sa imi faca si o analiza de sange care sa fie mai concludenta. Acum, problema mea este ca chirurgul care m-a vazut azi mi-a facut un consult superficial si nu si-a putut da seama cat de inflamat e apendicul meu, desi nu ma doare, e doar o apasare care se mai si plimba. Totusi mie imi e foarte frica de complicatii, ideea de a face o operatie ma sperie oricum ff tare si eu nu dorm noptile si sunt ametita si nu mananc mai nimic de frica. va rog, un sfat, cat de repede posibil.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici