apendicita ori nu ? va rog un rasp ce parere aveti? | Forumul Medical ROmedic

apendicita ori nu ? va rog un rasp ce parere aveti?

16-05-2011
bybysorr
Nu este medic/terapeut
bybysorr
buna la toata lumea !

am si eu o mare problema daca se poate sa m ajutati cu cateva sfaturi pareri : martea trecuta am avut o durere ingrozitoare in partea dreapta jos am fost de urgenta la spital la coltea doctorii de acolo mi-au luat sange si m-au palpat mi-au sp sa merg acasa ca nu am nimic.miercuri mi-au iesit analizele doctorul mi-au sp ca au iesit bine, am fost am facut o ecogrfie abdominala si mi-a sp ca este ok am plecat de acolo nu mi-au prescris nimic pt durere etc !

iar eu inca am dureri maine fac o saptamana :mentionez ca durerile nu sunt insuportabile merg nu am nici o problema nu m doare piciorul drept, in tot acest timp nu am avut senzatii de voma, ameteli etc !

voi ce credeti este apendicita ?

va rog un raspuns
3 comentarii
0
18-05-2011, ora 14:08
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Menstruatia este regulata, in fiecare luna cam la aceeasi data ?Cati ani ai ?
0
18-05-2011, ora 14:16
bybysorr
Nu este medic/terapeut
bybysorr
buna ziua dna doctor !

am 21 de ani !

menstruatia la 29 de zile - dar nu mereu poate depasii ori sa vina mai repede cu cateva zile !

:(

va multumesc astept rasp dumneavoastra
mentonez ca am dureri f mari noaptea ! nu pot dormii de cat pe spate atat !
0
18-05-2011, ora 17:25
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Parerea mea este sa faci si un control ginecologic [ inclusiv ecografie pelvina ]...pana atunci, mananca mai usor, mai lejer si consuma lichide suficiente.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operaÈ›ia chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienÈ›ii cu apendicită este sigură È™i reduce necesitatea intervenÈ›iei chirurgicale
  •