apendicita sau ?

20-09-2013
ana2123
Nu este medic/terapeut
ana2123
De o luna de zile am niste intepaturi in partea dreapta a abdomenului jos, .am facut ecograf si mi-a spus ca am ovarul marit 0.9 cm, mi-a mai gasit si nisip la rinichi si "fierea marita". e posibil sa fie intepaturile din cauza asta ? intepaturile sunt prezente mai mult spre seara, si nu au legatura cu efortul adica nu ma doare daca ridic greutati mai mari ci apar din senin.
4 comentarii
0
21-09-2013, ora 12:58
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
si ce arata examenul de laborator? CRP, leucocite?
0
21-09-2013, ora 20:11
ana2123
Nu este medic/terapeut
ana2123
doar ecografie am facut, atat. mi-a spus doamna doctor ca e de la coloana, dar nu prea cred.
0
22-09-2013, ora 11:50
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
apendicita fiind o infectie, cea mai simpla si logica examinare este determinarea parametrilor de infectie
0
12-10-2013, ora 23:34
ana2123
Nu este medic/terapeut
ana2123
revin cu alt raspuns, am fost la alt doctor (pt ca nu am crezut nimic din ce mi-a zis doctorul asta si am avut dreptate) mi-a gasit pietre la rinichi si infectie la vezica urinara. aveam o piatra coborata in vezica si inca doua la iesire din rinichi de 3, 4 mm (nu pot sa inteleg cum primul doctor nu a observat asta). cat dureaza eliminarea unei pietre in general ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operația chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienții cu apendicită este sigură și reduce necesitatea intervenției chirurgicale
  •