dupa operatia de apendicita... inca ma doare | Forumul Medical ROmedic

dupa operatia de apendicita... inca ma doare

27-12-2007
doina_pusha
Nu este medic/terapeut
doina_pusha
in urma cu 3 sapt mam operat de apendicita vreau sa stiu daca e normal sa ma mai doara inca k si in prima zi knd am ajuns la spital si aveam leucocitele de 12, 900.am nevoie va rog de un raspuns k nu vreau iar sa fiu diagnostricata cu ceva ce nu am cum a fost si cu apendiciita k ma diagnosticat cu anexita pana am ajuns la urgente.multumesc anticipat
3 comentarii
0
27-12-2007, ora 00:00
papane38
Nu este medic/terapeut
papane38
buna! in 1994 am fost operat de apendice, si mi-a aparut pe bratul drept un mic nodul tare cam de 1cm, de atunci ca mi-au aparut in tot corpul, sunt peste 200 (sute) si mari si mici, altii ma dor altii nu. care nu doare sunt tari, iar ce care sunt durerosi sunt cam deformati si nu seamana cu niste noduli ci mai degraba cu niste umflaturi vascoase! sa am oare cancer??? nu sufar de nici o boala si sunt cam gras, am 29 de ani si 126 kg.pot manca orice nu am tensiune, nu obosesc repede, in abdomen in spatele zonei unde am fost operat simt arsuri si dureri cateodata ca si cum as fi avut un cutit infipt in interior. ce poate sa fie? sa am cancer la colon? de la operatie am scaun in fiecare zi, pot rezista sa nu merg la toaleta mult timp, dar in burta mi se aude niste croncaituri la intestinul gros, asta pana ma golesc, dupa aceea nu mai am treaba. CE CREDETI? AM CANCER? SAU INCEPUT? GANGLIONII ASTIA-I SIMT CATEODATA PE MINE am peste tot si pe sira spinarii, peste tot si sunt sanatos! va rog sa-mi dati niste raspunsuri -! va multumesc!
0
14-06-2008, ora 00:00
vezeteu angela
Nu este medic/terapeut
vezeteu angela
buna!am si eu o problema si v-as ruga sa imi raspundeti f repede.Ma doare in partea dreap[ta jos, unde e apendicele, e o durere suportabila sa zicem dar ma deranjeaza f mult.acum 2 luni am fost luata la urgenta si mi s-a spus ca nu e inca de operat.aTUNCI MA DUREA MAI RAR DAR ACUM E NON-STOP.ma ia cu transpiratii, febra si imi amorteste piciorul drept des.Oaree trebuie sa ma operez?va rog sa imi raspundeti repede.Va multumesc anticipat
0
14-06-2008, ora 00:00
vezeteu angela
Nu este medic/terapeut
vezeteu angela
buna!am si eu o problema si v-as ruga sa imi raspundeti f repede.Ma doare in partea dreap[ta jos, unde e apendicele, e o durere suportabila sa zicem dar ma deranjeaza f mult.acum 2 luni am fost luata la urgenta si mi s-a spus ca nu e inca de operat.aTUNCI MA DUREA MAI RAR DAR ACUM E NON-STOP.ma ia cu transpiratii, febra si imi amorteste piciorul drept des.Oaree trebuie sa ma operez?va rog sa imi raspundeti repede.Va multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operaÈ›ia chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienÈ›ii cu apendicită este sigură È™i reduce necesitatea intervenÈ›iei chirurgicale
  •