apendicita?

13-07-2010
Xeokk
Nu este medic/terapeut
Xeokk
Buna ziua.

Am si eu o intrebare. De 2 zile am dureri in partea dreapta a abdomenului, in zona pelvisului. Am observat insa ca aceste dureri apar doar dupa ce fac efort fizic. Ma tem de un posibil caz de apendicita, insa m-am documentat cu priviire la simptomele acestei afectiuni si in afara de aceasta durere nu am mai experimentat niciuna dintre posibilele simptome. Dupa cum am spus, aceasta durere apare doar in urma efortului fizic facut in urma meselor.

Multumesc anticipat pentru raspuns.
3 comentarii
0
13-07-2010, ora 22:45
Xeokk
Nu este medic/terapeut
Xeokk
Am uitat sa precizez ca durerea dispare imediat daca intrerup efortul fizic.
0
14-07-2010, ora 13:44
irimia romina
Nu este medic/terapeut
irimia romina
buna;si mie mi se intampla la fel;ridic mai mereu carutul cu copilasul meu de 1 an jumate;nu are cine sa ma ajute;exact dureri dupa ce fac efort si ma tin cam cate o saptamana;nu stiu ce ar putea fi;interesant ca ma doare si in dreapta spate jos;parca mi s-ar bloca piciorul asa mi se pune cate odata;si durerea se lasa pe picior in jos;vor trebuii facute niste investigatii serioase;dar nu stiu cand toata ziua sunt ocupata cu copii iar de mine nu mai am timp!mentionez ca am si 2 operatii de cezariana!
0
17-07-2010, ora 18:52
mitza81
Nu este medic/terapeut
mitza81
mergi la un ginecolog.ai putea avea probleme cu ovarele.stiu ca suna ciudat, dar organismul uman e un ansamblu complicat.da-mi de veste daca rez ceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • Apendicita acută necomplicată: tratamentul cu antibiotice, mai puțin eficient decât chirurgia
  • Operația ar putea deveni un tratament secundar împotriva apendicitei
  • Antibioticele pot înlocui operația chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienții cu apendicită este sigură și reduce necesitatea intervenției chirurgicale
  • Durere de burtă
  •