apasare in zona pieptului

25-11-2013
VasileMilea
Nu este medic/terapeut
VasileMilea
Buna ziua.De 4luni ma confrunt cu o senzatie necunoscuta mie pana acum.Totul a inceput cu dureri mari de burta, in toata burta, dupa EKG (a iesit perfect), tensiune ok, ecografie abdominala (a iesit bila lenesa si gaze in stomac), si tot felul de alte analize (helyobacter, paraziti intestinali) nu mi s-a gasit nimic in neregula. Am luat si inca iau debridat si espumisan pt gaze, totul e ok, nu mai sunt balonat, nu ma mai doare abdomenul decat cateodata, dureri difuze, neimportante. In schimb durerea s-a mutat exact sub stern, si chiar in stern, si simt acolo o usoara apasare, nu mereu, dar o simt.Aceasta radiaza si in stanga, mai resimt intepaturi din cand in cand.Mentionez ca daca sunt implicat in vreo activitate nu simt mai nimic in piept, insa daca ma oncentrz acolo, mi se pare ca e ceva in neregula. As avea nevoie de un sfat, de o parere despre ce sa mai fac, pentru ca am inceput sa am ganduri negre, si incep sa am o stare de anxietate cred, pe care nu as vrea sa o dezvolt de la varsta asta (am 30 ani). Va rog sa ma ajutati cu un sfat, o parere.
1 comentarii
0
13-12-2013, ora 02:21
ady8989
Nu este medic/terapeut
ady8989
aceeasi problema o am si eu dar nu m-am gindit niciodata sa o asociez cu stomacul cu toate ca la mine sunt alternante cind stomacul, cin in piept.Durera de piept se accentueaza in contact cu frigul, si imi creaza o stare de disconfort pina in momentul cind imi pocneste ceva acolo dupa care ma lasa dar doar pt o perioada.as dori ceva sfaturi rog frumos...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: