apasare in piept

23-09-2013
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
nici eu nu mai stiu ce am, de vreo saptamana tot simt cand sunt obosita k ma apasa ceva pe inima, si azi toata ziua ma tinut in piept, trec si printro perioada mai stresata, mi.am fakt ekg si nu am nimic la inima.doar un ritm sinusal tahicardic.dar de ce am starile astea, dk e cv la inima si nu au vazut la ekg
4 comentarii
0
23-09-2013, ora 11:37
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
1. NU toate probleme inimii se vad DOAR la ekg.cere sa-ti faca si-un eko dopller;
2.cum stai cu tensiunea?dar cu glicemia?
SI astea mari sau mici, pot sa-ti dea aceste senzatii..
3.Nu zici varsta...una e la 25 ani, alta la 65 ani...
4.ti vreo cura de slabire?.alta cauza..posibila.
5.NU dormi suficient?...
6.posibil sa fie si dureri intercostale:ai stat in curent?...nu te-ai imbracat bine (timpul s-a racorit bine)
sanatate
0
23-09-2013, ora 19:19
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
am 25 d ani, am avut un aparat kre l-am tinut 24 d ore, si mi sa zis k am ritm sinusal tahicardic, si mi sa dat vagostabil 2 p zi.momentan trec printro perioada f stresata, sunt in italia d 2 luni, nam gasit d munk si trb s ma intorc aks.si am ramas fara vagostabil si am luat alte pastile ce contine la fel.mi sa mai spus k am si un suflu la inima.am tensiunea mica, si am avut o perioama knd dormeam ptn, si stau si in curent, nici eu nu stiu c s mai zic.durerea in piept ma lasat d aseara, si akm ma apasa iar p inima, e o stare d discomfort,
0
24-09-2013, ora 01:28
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
asta seara iar mam simtit rau, apasare in piept, si p inima, si imi simteam mana stanga amortita d la brat in jos, si degetele.am intrat un pic in panik dar am iesit rpd, si mia trekt starea vreo ora, si dupa iar.dar si eu numai la asta ma gandesc, mie frik s nu mi se fak rau, si asta se intampla, k ma gandesc k problema o am la inima:(((
0
06-07-2020, ora 21:03
Marian0207
Nu este medic/terapeut
Marian0207
Salut Vali. Contacteaza-ma daca poti pe email sau numar de telefon Wapp. Vreau sa stiu daca ti-a trecut si ce era de fapt.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •