aparatul dentar mi-ar putea da o forma dintiilor? | Forumul Medical ROmedic

aparatul dentar mi-ar putea da o forma dintiilor?

25-02-2008
alecsutza
Nu este medic/terapeut
alecsutza
am 13 ani jumate si as vrea sa stiu dak un aparat dentar mi-ar putea da o forma dintiilor??
3 comentarii
0
25-02-2008, ora 00:00
nasty
Nu este medic/terapeut
nasty
la varsta de17 ani se mai poate pune aparat dentar?daca da va rog sa-mi spuneti unde sa ma adresez si cat ar costa.cu respect.st din buzau
0
05-03-2008, ora 00:00
lema
Nu este medic/terapeut
lema
da poti sa iti pui aparat dentar si la 17 ani eu am de 6 luni aparat fix si am 23ani si iti garantez ca se vad modificari majore.iar pt aparat trebuie sa te adresezi unui medic ortodont.daca nu stii nici unul, mergi la medicul tau stomatolog si roaga-l sa iti recomande unul.
0
09-03-2008, ora 00:00
nasty
Nu este medic/terapeut
nasty
multumesc mult pentru raspuns.mi-ai dat incredere in mine ca deja sant complexata din cauza danturii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • DinÈ›i albi perfecÈ›i
  • Aparatele dentare ortodontice
  • Sfaturi pentru purtătorii de aparate dentare ortodontice
  • Invisalign vs. Incognito
  • CreÈ™terea nivelului de testosteron îi face pe adolescenÈ›i să fie nerăbdători
  • Ghidul persoanei cu aparat dentar - sfaturi utile È™i întrebări frecvente
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influenÈ›a sănătatea È™i starea de bine la maturitate
  •