apa la plamani

05-07-2009
arthur54
Nu este medic/terapeut
arthur54
buna ziua,
de cateva zile am fost diagnosticat cu apa la plamani, jumatate din lobul drept are apa, nu am durere, nu tusesc, nu am febra, doar obosesc repede, ma intereseaza daca apa poate dispare prin tratament, eventual naturist sau doar trage cu seringa, si daca acest lucru se poate face doar la spitalul tbc, am fost acolo informativ dar chiar daca doctorii sunt priceputi spitalul se afla intr-o stare jalnica, mi-e frica sa nu ma-nbolnavesc si de tbc, mai ales ca am hepatita virala tip c boala luata tot din spital, mentionez ca nu fumez, nimeni din familia mea n-a fost bolnav cu plamanii, si pana acum nici eu n-am avut asa ceva, astept raspuns urgent ca in 1-2 zile trebuie sa ma internez undeva, mentionez ca sunt din timisoara, multumesc anticipat ptr orice raspuns
1 comentarii
0
05-07-2009, ora 11:16
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie neaparat sa te internezi.Tratamentul antiinfectios si drenanat se face sub stricta supraveghere medicala.Cu cat se prelungeste inutil inceperea terapiei cu atat esecul terapiei medicamentoase este mai mare si riscul complicatiilor creste.Te poti interna si intr-o clinica de boli interne, dar depinde de natura "apei " din plamani si de cauza acesteia.Nu e chiar atat de simplu si ar trebui sa asculti de indrumarile medicilor. Daca ei au spus ca trebuie sa te internezi la TBC acolo trebuie sa mergi.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.