anxietatea, lesin, glicemie scazuta, teama | Forumul Medical ROmedic

anxietatea, lesin, glicemie scazuta, teama

07-07-2012
comunicare14
Nu este medic/terapeut
comunicare14
Buna ziua,
Am 44 de ani si am din nou atacuri de panica. Prima oara au inceputin in 2008. Cu multa frica, senzatie de lesin si am facut terapie cognitiv comportamentala si mult sport. Insa acum cand fac sport uneori imi scade glicemia si fac din nou anxietate si imi este foarte teama. Nu am luat niciodata tratament medicamentos. Ce as putea sa fac sa scap de aceasta anxietate?
6 comentarii
0
08-07-2012, ora 16:41
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua ! Consultati si un medic homeopat. Pentru atacul de panica, se pot administra niste remedii homeopate: Aconitum 15CH -5 granule sublingual si Gelsemium 15 CH -5 granule sublingual, in momentul atacului de panica; numai bine
0
09-07-2012, ora 05:59
comunicare14
Nu este medic/terapeut
comunicare14
Multumesc frumos. Sunt de specialitate? Eu am mai luat dar nu am vazut vreo imbunatire? Am fost mult timp si la acest gen de medici, dar nu stiu ce sa spun. Am facut si acupunctura, acolo am vazut cu adevarat ceva schimbari.
Voi incerca desigur.
Numai de bine
0
10-07-2012, ora 16:03
oanceamariana30
Nu este medic/terapeut
oanceamariana30
M de 4 ani am stari de anxietate mai exact ameteli si oboseala psihica care mai includ si atacuri de panica vreau sa stiu daca cineva a avut aceste ameteli persistente timp asa indelungat mai exact zi de zi sa te trezesti cu aceste simtome, si ce pasi ar trebui sa urmez ca analize am facut si miau iesit bn tomograf la fel bun ce pot sa mai fac ?
1
10-07-2012, ora 19:07
comunicare14
Nu este medic/terapeut
comunicare14
In opinia mea nu ar trebui sa faceti nimic. Mult sport, gandire pozitiva si sa obisnuiti cu ele si aici ma refer la ametei si restul. Vin si pleca si atat. Va vorbesc din experienta, dupa multi doctori, multa terapie, mers la biserica. Am observat ca numai cu sport trec. Dar sport zi de zi cate o ora de alergat, bicicleta, incep sa disapara de tot incepand din a doua saptamana.
Daca mai doriti altceva imi puteti scrie -*


(*modificat de admin).
0
11-07-2012, ora 08:13
oanceamariana30
Nu este medic/terapeut
oanceamariana30
Buna.tocmai astae e ca la mine e invers nu pot face nimic as prefera sa zac tot timpul si ametelile numi dau pace.De ce sunt aceste ameteli zi de zi la mine asta as dorii sa stiu daca se mai afla cineva in situatia mea cu aceste ameteli zilnice ceas de ceas zi de zii si ce remedii au mai urmat?
va multumesc
0
13-08-2012, ora 18:17
leonardbz
Nu este medic/terapeut
leonardbz
ma numesc Leonard am 30 ani si din 2006 am fost depistat cu Anxietate generalizata si tulburare de personalitate am urmat tratament timp de vreo 4 ani si incepand cu 2010 nu iau decat un anxiar pe zi problema este ca de cand nu mai iau cine stie ce tratament adik din 2010 am niste probleme mari de ex: in societate ma adaptez f greu mi-e greu sa vb cand sunt mai multi in jur nu imi gasesc cuvintele ma pierd emotii mai am probleme si de perceptie la fel tot in societate mi se incetoseaza si privirea parca s-a ingusta specific nu e de la ochi am facut control oftalmologic cand am mai multe de facut ma pierd mai si uit din ce am de facut parca as fi aerian la fel nu pot privi in ochi persoanele straine si multe altele va rog dak puteti sa ma ajutati cu ceva sfaturi cei care sunteti in masura sa o faceti mai adaug ca atunci cand port un dialog tot am frik de a nu spune ceva cu care sa deranjez persoana respectiva nu am incredere deloc in mine nici pe ce vb nici ce fac astept sfaturile dvs multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul