anxietate sexuala

11-06-2010
adrianvlaicu
Nu este medic/terapeut
adrianvlaicu
Am 30 de ani si aproape in fiecare zi ma tot gandesc ca daca atunci cand vreau sa fac sex in timpul actului sexual voi avea erectie sau nu, dar si in timpul actului sexual mi se intampla acelasi lucru ma gandesc ca daca pierd erectia. e de rau si asa se si intampla, pierd erectia sau nu am deloc ceea ce ma face sa cred ca ar fi probleme psihogene.Ca simptom ar fi o neliniste interioara, transpiratii si nervozitate dupa ce pierd erectia. Stiu ca e vorba de anxietate, un eventual tratament care sa dea roade intr-un timp cat mai scurt ??? fizic nu am nimic toate analizele mele sunt ok, desi si cand ma masturbez erectia nu e asa rigida si ejaculez repede
2 comentarii
0
12-06-2010, ora 09:18
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Presupun ca e ceva pe fond nervos... Probabil de aceea si spamati fiecare arie cu topicuri identice,
Cel putin deocamdata, incercati sa constientizati ca viata poate insemna mai mult decat erectia. Pur si simplu iti cauti de treaba (fara sa mai spamezi).
Intre timp se mai acumuleaza niste zinc, seleniu, vitamina E si deodata BANG, sta iar cearsaful ca pe gard.

Dar la prosti nu se intampla asa. Ei gadila permanent pulicica poate poate mai gaseste o fractie din placerea care era candva...
Aaa si deschid topicuri multe, asteptand cu ochii bulbucati sa posteze careva...solutia izbavitoare...

Ma scuzati. la mine aici e cald rau, ma plictisesc!
Eu incerc sa ma dau shecspirolog! (cu liteatura) Poate va raspunde shancrologul de garda, daca inca nu a murit de cald...

sanatate va doresc si libidou cat mai scazut pentru o perioada...
0
28-01-2011, ora 07:11
andy.s
Nu este medic/terapeut
andy.s
sall, sunt andy, sunt nou pe forum si am o problema care ma ingrijoreaza sau nu in functie de gravitate si de sfatul vostru.am 31ani, un barbat inplinit din toate functele de vedere(financiar, realizat, job etc)dar conteaza prea putin pt mine pt ca de ceva vreme am o problema care ma macina enorm.in urma cu un an aveam o activitate sexuala extraordinara cu 2-3 femei care le satisfacem 100% dar dintr-o data pur si simplu nu mai am dorinta care o aveam, pur si simplu parca nu mai am penis+ca am avut surpriza sa nu am erectie cu o femeie extraordinara...vreau un sfat la problema mea va rog, vreau sa fiu la fel..mentionez ca nu beau, fumez, droguri etc..multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul