anxietate?

04-01-2010
dan.b
Nu este medic/terapeut
dan.b
ttul a anceput acum 3 ani cand eram plecat din tara.am anceput sa ma angrijorez de la orice fel de durere pe care o aveam iar dupa cateva luni de zile intro zi mi sa declansat o stare de frica aparent fara nici un motiv iar de atunci totul sa schimbat.tot ce faceam faceam fara chef aveam caderi oboseam repedem i se facea rau.am crezut ca daca ma voi antoarce acasa la copiii mei va fi bne. pot sa spun ca atunci cand am plecat spre casa dupa aproape 2 ani de munca an s.u.a nu aveam nici un sentiment, nu simteam nici o bucurie absolut nimic.in momentul an care mam antors acasa a inceput sami fie mai rau ca inainte. nu mai puteam sa ies pe strada mi se facea rau an momentul an care ieseam de pe usa aveam stari de lesin ma lua cu calduri si simteam nevoia sa ma antorc acasa. mentionez ca aceste ultime stari nu le aveam cat am fost plecat. am lucrat o perioada dar nu am rezistat si miam dat demisia.am fost la psihiatru. mi sa prescris xanax pe care lam luat o perioada dar nam simtit nici o imbunatatire.atunci cand stau mult la volan in momentul cand cobor din masina simt cami pierd echilibrul mie frica sa mai ies undeva sa nu mi se faca rau fug de orice fel de distractie. atunci cand ies din casa prefer sa fiu singur nu cu familia.datimi un sfat va rog
1 comentarii
0
04-01-2010, ora 23:14
MARIN Psihoterapie
Nu este medic/terapeut
MARIN Psihoterapie
un medic te poate ajuta dute si rezolva problema asta va fi bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul