In zona anusului...

24-04-2007
christinagabriela
Nu este medic/terapeut
christinagabriela
Nu stiu exact cum sa formulez intrebarea, dar mi-au aparut niste "protuberante"..sau nu stiu cum le pot numi altfel, in zona anusului, inca nu ma deranjeaza, dar nu stiu ce sunt si de ce au aparut.
6 comentarii
0
24-04-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Desigur ca daca nu le vad nu pot spune exact ce sunt aceste protuberante, dar presupun ca sunt hemoroizi. Trebuie sa va prezentati la un consult chirurgical pt a se confirma diagnosticul de boala hemoroidala si a se prescrie un tratament.
0
24-04-2007, ora 00:00
christinagabriela
Nu este medic/terapeut
christinagabriela
multumesc
0
24-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pot fi si niste vegetatii veneriene!
0
24-04-2007, ora 00:00
christinagabriela
Nu este medic/terapeut
christinagabriela
Si in acest caz ce ar trebui facut. Nu inteleg de ce au aparut. Am probleme cu digestia, dar...
0
25-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Eu am postat supozitia de "vegetatii veneriene" pentru a intelege ca pot fi mai multe variante de diagnostic si a te determina sa consulti un medic!
0
04-05-2010, ora 12:48
ali30ian
Nu este medic/terapeut
ali30ian
referitor la kzul de mai inainte...acum ceva timp am inceput sa am mancarimi in jurul anusului care se extind in sus, pielea este f rosie mereu iar daca e sa ma scarpin zona se umezeste iar ziua urmatoare se formeaza un fel de coaja subtire kre o indepartez la fel knd am mancarimi...iar de curand, am observat ca mi s-a crapat pielea langa anus si mi-a curs ff putin sange.ce as putea face?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: