anticonceptionale

06-09-2012
maxxxx
Nu este medic/terapeut
maxxxx
am o intrebare.se poate intarzia ciclul daca se ia fara pauza anticonceptionale?
mentionez ca am intrerupt 1 sapt pastilele si am avut 2 cicluri intr-o luna
daca iau in continuare se poate ajunge ca luna viitoare sa fie pe aceeasi data ?
2 comentarii
0
06-09-2012, ora 12:24
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
maxxxx, niciodata nu intrerupi blisterul, odata inceput iei pilulele pana la ultima, altfel ai dereglari hormonale si poti face chisturi ovariene.
Sfatul meu este sa astepti urmatoarea menstruatie pentru a incepe un nou blister.
Nu te juca cu aceste pilule si cu efectul lor, Ia-le corect asa cum scrie in prospect, altfel vei avea probleme hormonale si efectele lor nu sunt tocmai de neglijat.
0
17-09-2012, ora 22:19
marybell
Nu este medic/terapeut
marybell
Iau Marvelon 21 de cam 1 an de zile.Tocmai am inceput nu nou blister si am intarziat administrarea primei pilule cu 10 ore, fata de cum o iau de obicei, are ceva?Si trebuie pauza cam la 1 an macar o luna?Apoi vreau sa stiu daca vreau sa raman insarcinata am inteles ca trebuie 3 luni pauza?Mentionez ca mai am un copil.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul