anticonceptionale

04-10-2010
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
BUNA ZIUA am 34 ani si as dori sa scap si eu de acest sindrom neplacut premenstruasl care se lasa cu ameteli ciclu neregulat stari de anxietate etc ce anticonceptional as putea sa imi recomandati ceva ff usor pt a stabiliza aceasta balanta hormonala
2 comentarii
0
05-10-2010, ora 09:04
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Opţiunea de primă alegere în acest caz este un tratament homeopatic. Este, de regulă, mai eficient în sindromul premenstrual şi MULT mai lipsit de reacţii adverse în comparaţie cu un tratament hormonal cronic.
0
12-10-2010, ora 12:12
dcm
Nu este medic/terapeut
dcm
si eu o mare problema si am nevoie de un sfat: am inceput administrarea anticonceptionalelor(diane) acum 5 luni, doua luni dupa ciclul menstrual s-a reglat, apoi doua luni nu am mai avut, sunt speriata, am facut doua teste diferite de sarcina si ambele au iesit negative...apoi am avut o mentruatie de 4 zile, nici nu stiu daca a fost mentruatie..despre ce poate fi vorba.sunt foarte speriata...nu vreau un copil acum... am nevoie de un sfat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici