anticonceptionale (sarcina sau altceva?)

13-08-2012
Ioana_angel
Nu este medic/terapeut
Ioana_angel
buna seara!

iau de un an si jumatate anticonceptionale karissa la inceput nu le luam tocmai la ora stabilita, dar se incadrau in intervalul de 12 ore..dar in ultimul timp le-am luat cum trebuie si contact sexual am avut acum o luna in periada de pauza (mai exact in ziua a sasea de pauza)... dar acum cu o saptamana inainte de a termina blisterul de pastile am observat o scurgere maronie care nu a durat decat o zi... e posibila o sarcina ?...sau poate fi o infectie ? nu am dureri sau disconfort.am inceput sa tin dieta e posibil si de la asta ? nu am mai avut problema asta inainte. dar adevarul este ca am facut tot felu de infectii (cistite), dar asta in urma cu vreo sase luni...

multumesc frumos ! sper sa nu fie nimica grav ( cel mai teama mie de sarcina :P )
o seara placuta si astept un raspuns.
1 comentarii
0
14-08-2012, ora 19:08
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
nu exista nici un risc de sarcina, e posibil sa fie o dereglare hormonala, o raceala, o dereglare de la alimentatie!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul