angina acuta!!! febra, tuse, curge nasul..un sfat va rogg

07-03-2012
cristinavls
Nu este medic/terapeut
cristinavls
am fost la doctor cu copilu de 2 ani pentru ca a avut febra 39... a consultat fetita si a spus ca are angina acuta, ia prescris zinnat si ibuprofen... dar nu ia trecut la fata ii curge nasu foarte tare si tuseste intruna nu se opreste febra are in continuu nu stiu ce sa mai fac cu ea. ce sa-i mai dau... medicamentele refuza sa le beie nici mancare nu mananca. si pentru tusa nu ia prescris nimica.. am incercat si metodele asa zise babesti cu otet si apa pt febra si sirop din ceapa rosie pt tusa dar nimic. un doctor daca ma poate ajuta ce sa-i mai dau sau cine a mai trecut prin asa ceva va rogg... nu styu ce sa-i mai dau
1 comentarii
0
04-07-2012, ora 12:45
cgabyta
Nu este medic/terapeut
cgabyta
Buna Ziua, am fetita internata an spital de sambata cu diagnosticul Angina Flegmonoasa acuta si otita, tratamentul care ai este administrat e:Penicilina, algocalmin si gentamicina si de azi i-a mai adaugat Cefort pana azi nu s-a produs nici o schimbare, ba e mai rau decat anainte de a se interna. Va rog sa imi spuneti ce e si de ce nu amelioreaza starea ei de sanatate, o dor toate oasele si capul ai da senzatia de ai explota.VA MULTUMESC!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.