anexita veche

20-03-2007
ana vasiliu
Nu este medic/terapeut
ana vasiliu
buna am fost la ginecologie pt un test papanicolau si am intrebat si care ar fi caauza aparitiei unor ganglioni inghinali in partea dreapta.m-a consultat si mi-a zis ca am o anexita veche pe partea dreapta si nu se mai poate trata cu antibiotice.mi-a recomandat polidin injectabil primavara si toamna, cam 10 injectii.eu ma intreb daca este posibil sa nu mai pot face un bebe pt ca e veche aceasta anexita de care nu stiam pt ca nu m-a deranjat nicodata si daca ar fi cazul sa consult alt medic sa primesc totusi un tratament.nu stiam k e atat de grava aceasta infectie si ca netratata duce la infertilitate, am mai fost la control pana acum si mi s-a zis k am doar o usoara anexita, nicidecum una veche.va rog daca se poate sa-mi raspundeti pt ca am inceput sa-mi doresc un bebe si vreau sa cred ca pot sa-l mai fac.multumesc mult.
2 comentarii
0
20-03-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Numai anexita bilaterala veche poate da, uneori, infertilitate.
0
13-06-2007, ora 00:00
ancagreta
Nu este medic/terapeut
ancagreta
cred ca ar trebui sa incerci si tratamente naturiste cu ceaiuri si timp de 3luni consecutiv la menstruatie sa iei antibiotic, antiinflamatoare si in fiecare luna sa schimbi antibioticul.si eu am mers acum 2 ani la zeci de doctori renumiti pana am dat de o doctorita foarete tanara care a avut rabdare si am incercat acest tratament si a mers.acum intr-adevar dupa 2 ani a revenit anexita pt ca si eu nu am mai fost atenta cu mine dar sper sa o tratez.sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  •