anexita sau altceva?

23-03-2009
camelia21
Nu este medic/terapeut
camelia21
De cateva luni am o durere de ovare, in special ovarul stang, il simt inflamati, ma sageta in toata zona.Am mers la medicul de familie si mi-a spus ca este anexita si mi-a dat tratament Am facut tratament de doua ori, astazi este ultima zi cand iau tratamentul : Nistatina 500 000 UI si Zanocin OD 400 mg. Nu stim o mare imbunatatire. Tot de cateva luni menstruatia este foarte schimbata, in prima zi este ori mariu foarte inchis ori maro deschis, dupa prima zi revine la normal si la sfarsit este iarasi maronie. Pe langa asta ma doare ingrozitor burta cu cate va zile inainte de menstruatie si in timpul menstruatiei. Inainte aveam dureri numai in timpul menstruatiei. Am 21 de ani si sunt virgina, ma sperie gandul de a merge la ginecolog. Ce sa fac?Va multumesc
2 comentarii
0
23-03-2009, ora 10:31
sim1973
Nu este medic/terapeut
sim1973
Buna. Cred ca trebuia sa iei si un antiinflamator, de aceea iti recomand sa mergi la un medic ginecolog pt un control amanuntit. Poti merge la o doctorita, daca nu suporti ideea de a te consulta un barbat, dar nu mai sta asa ca tot tie iti faci rau.
0
23-03-2009, ora 10:39
camelia21
Nu este medic/terapeut
camelia21
Multumesc pt raspuns sim1973, am sa ma duc desii nu sunt foarte incantata, este prima data cand am probleme de genul asta si nu inteleg de ce
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.