anexita macrolezionala dreapta

24-08-2009
1975
Nu este medic/terapeut
1975
Am facut testul papanicolau de doua ori la diferenta de 6 luni si mi-au iesit ambele teste CLASA III.cu anomalii celulare epiteliale, ASC-US + candida spp.
Am mers la medic iar in urma consultului am fost internata cu diagostic anexita macrolezionala dreapta, ovar drept chistic. Pot spune ca aveam frecvent dureri in partea de jos a abdomenului atunci cand erau schimbari de temperatura, cand imi simp picioarele reci, si asta se intampla foarte des. Pentru aceste simptome am mers mereu la doctor si am facut foarte multe tratamente cu antibiotice, asta inainte de a face aceste teste papanicolau, poate din cauza aceasta mi-a iesit la test candida spp. Am stat 7 zile internata, perioada in care am facut tratament cu antibiotic injectabil. Dupa treminarea tratamentului am avut o mancarime si o usturime la urinare, cam doua saptamani pana la venirea menstruatiei, dupa menstruatie am inceput sa am o scurgere urat mirositoare.
Acum nu stiu ce tratament sa iau caci am incontinuare dureri de burta, parca mai dese ca inainte de tratament.
Am fost la trei medici aici in oras, toti mi-au pus diagnostice diferite. Unul din medici mi-a spus ca am fibron de 5 cm. dandu-mi bilet de internare, pentru a-mi face o biopsie, si chiar a ma opera. Alt diagnostic in urma altui consult la alt doctor ar fi ca am ovare polichistice, ovar dreapta 5/5, 4 cm, ovar stanga 3/3 cm. in urma ecografiei.In urma colcoscopiei si ex. ecovaginal mi s-a spus ca am si rana pe col. As dori daca se poate sa-mi spuneti daca este grav faptul ca am aceste rezultate la testul papanicolau, si ce tratament sa iau pentru aceaste simptome, ce diagnostic am ?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.