anexita cronica

05-09-2008
iulica_dumi
Nu este medic/terapeut
iulica_dumi
Buna ziua.
Am 30 de ani.Am fost la mai multi medici la care am facut investigatii, dar nici unul nu mi-a zis ca as avea probleme, de genul ca nu as putea avea copii(pt ca incerc de mai multe luni si nu se intampla nimic).Prima oara am simsit niste dureri la ovarul drept, am fost la medic si mi-a zis ca am o raceala pt care am primit si tratament(pe vremea aceea nu consideram ca era momentul sa raman insarcinata).Mentionez ca nu am luat niciodata anticonceptionale, nu am facut avort.Am fost mai tarziu la alt medic, pentru un consult, am facut si ecografie endovaginala, in urma careia mi s-a spus ca totul e ok, desi i-am zis ca uneori mai am dureri in partea de jos si mi s-a zis ca durerile sunt de alta natura.Totul ok pana cand am avut o dereglare a ciclului si m-am dus la consult la alt medic, am facut din nou ecografie endovaginala, test babes si lama.In uma consultatiei, pt prima oara mi s-a spus ca am anexita cronica la ovarul drept si plus ca mai am si ovare polichistice.Nu stiu ce sa mai cred.Banuiesc ca probleme sunt; am si dureri in timpul ciclului.M-am mutat in alt oras, in Vaslui si acum trebuie sa merg sa ma vada alt medic si sunt tare curiosa sa vad ce-mi mai spune.Sunt motive de ingrijorare.Va rog sa-mi dati un sfat.Multumesc!
2 comentarii
0
09-09-2008, ora 00:00
cecilia_nalbaru
Nu este medic/terapeut
cecilia_nalbaru
'buna, nu iti fa griji, aceste diagnostice mu sunt atit de grave incit sa iti faci probleme ca nu ai sa ramii insarcinata, banuiesc sa iti va da anticonceptionale pt chisturi si antibiotice pt anexita, daca vrei sa fii mai sigura de rezultate, vino in iasi si cauta la maternitatea cuza voda, pe dr profesor trifan corina, ginecolog, e tare de tot si eu am avut citeva probleme , si acum sunt mamica unei fetite de 3 ani.
0
20-12-2008, ora 23:48
oancea cristina
Nu este medic/terapeut
oancea cristina
Am si eu o problema, sunt din Buzau, poate cineva sa imi spuna ce ginecologi buni sunt aici, am facut o eco prin feb.aveam dureri de spate si abdominale, mi-au descoperit 2 chisturi mici, mi-au dat antibiotice si duphaston.este posibil sa nu fi disparut chisturile.de 5 zile am dureri mari in zona dreapta jos asta declansandu-se in urma unui contact, nu am scurgeri urate nici altceva ce poate fi, si pe langa asta tot atunci am mancat a2a zi fasole batuta, de obicei nu reactionez rau dar atunci m-am balonat si toate cele...ma doare cand elimin aerul, este posibil vreo confuzie de dureri de colon cu cea din zona genitala?nu stiu ce sa mai cred.ajutor.oricum am mai multe probl, dar la doc care am fost m-au lasat cam in voia sortii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  •