anexita chistica bilaterala

30-04-2014
laura79
Nu este medic/terapeut
laura79
buna, am fost la control saptamana trecuta deoarece incerc sa raman insarcinata de 4 luni si am anexita chistica bilaterala acum urmez tratament cu antibiotic, carpicon supozitoare si ovule macmiror in paralel si un tratament naturist cu tinctura de muguri de zmeur si coacaz negru si ceaiuri de coada calului, coada soricelului si cretisoara,
care credeti ca sunt sansele sa raman insarcinata dupa tratarea anexitei? ne dorim f mult un bebe, am 36 de ani si 2 sarcini pierdute
oare o sa reusesc sa raman insarcinata si sa duc sarcina la termen ? multumesc
1 comentarii
0
09-06-2014, ora 21:58
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Buna laura79,

Nu este imposibil sa ramai insarcinata, dar sansele sunt relativ mici.

Anexita pe care o mentionezi impiedica intalnirea spermei cu ovulul, iar tratamentele naturiste nu au efect benefic demonstrat. Tinand cont si de varsta ta, cred ca sansa cea mai mare ai avea-o daca ai apela la reproducere asistata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  •