anexita

06-12-2010
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Buna ziua
Am anexita de ceva timp, sa zic ca prima oara mi a aparut in vara, am luat Zanocin, flamexin, si ovule, Macmiror...a fost ok, mi au trecut imediat simptomele, implicit durerea pe care o resimteam in partea inferioara a abdomenului...apoi la acteva luni, mi a aparut o infectie urinara cu e coli, pe care am tratat o cu antibiotic, dar in schimb acesti e coli i am descoperit in secretia vaginala.Dupa care am luat ovule preparate in farmacie, unde s a introdus si antibioticul la care este bacteria sensibila.Intre timp au inceput din nou simptomele anexitei, aceleasi ca si data trecuta, si m am gandit sa i au din nou tratamentul prescris asta vara..dar surpriza de data aceasta nu a mai avut acelasi efect...am fost la dr sa fac din nou un examen de secretie, si de data aceasta cultura de col sa vedem daca mai este prezent e coli, desi ma indoiesc sa fi disparut, deoarece am o secretie mai urat mirositoare si simt o iritatie vaginala...analiza iese in circa 10 zile, am luat intre timp Polidin injectabil, o cura de 5 zile, 2 fiole 1 data, inainte de menstra, si acum ca avenit i ar menstruatia am inceput din nou s afac, dar problema este ca tot simt acea durere in stanga jos, dar nu cu aceiasi intensitate ca inainte...acum intrebarea este Polidinul o sa aiba pana la urma efect?Si cat este recomnadabil sa fie facut?Si daca acesti e coli poate sa determine anexita.?Tratamentul final il primesc la iesirea analizei...multumesc anticipat.si inca ceva partenerul nu s a tratat de e coli deoarece d na ginecolog a spus ca nu e necesar...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.