anexita, ce tratament se foloseste pentru anexita ?

21-12-2007
modelbull
Nu este medic/terapeut
modelbull
anexita, ce tratament se foloseste pentru anexita ?
2 comentarii
0
22-12-2007, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
In mod normal tratamentul este cu antibiotice si antiinflamatorii, dar intrebarea este foarte generala iar raspunsul este foarte greu de dat.
0
31-10-2015, ora 20:50
Ioana1239
Nu este medic/terapeut
Ioana1239
Buna ziua. am si eu nedumeriri in leg cu anexita aceasta. prin august am inceput sa am dureri destul de mari in zona abdominala.in plus, senzatie de plin si un fel de balonare. initial credeam ca este vb de stomac, am mers la gastroenterolog.Acesta m a trimis sa fac examene de urina si scaun si sa fac un control ginecologic, avand in vedere ca toate intrebarile pe care mi le a pus nu au dus la o concluzie.am facut si o ecografie abdominala si a fost in regula.
am mers la ginecolog, in urma examinarii mi a spus ca e o anexita usoara. mi a dat tratament cu biomicin forte(10 z), gyniel(7) si ca adjuvant supozitoare. dupa 9 zile de tratament mi a trecut orice fel de durere si acel discomfort si senzatie de plin.dupa inca 15 zile au reaparut, am repetat 8 zile cu biomicin. au trecut din nou, iar au aparut.am mers la ginecolog din nou. mi a dat tavanic cu gyniel 7 zile. am terminat de 3 zile trat si niciun efect. nu stiu ce sa mai fac. am mai citit ca ar trebui facut un test de laborator pt a vedea ce antibiotice mi se potrivesc? mi se pare ciudat ca acele amtibiotice naturale de la fares au avut efect..char daca temporar...iar cele sintetice nimic. imi puteti da un sfat? multumesc frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.