anevrism cerebral

14-02-2010
nikkoletastan
Nu este medic/terapeut
nikkoletastan
Buna,

ma puteti ajuta, va rog ? sunt disperata. mama mea sufera de anevrism cerebral (5.8 mm) + depresie + multe alte boli (la rinichi, probleme cu tensiunea, fibrom, etc ). E mai tot timpul ametita, are dureri de cap insuportabile, nu poate face nimic de una singura, are momente cand nu te poti intelege cu ea, in sensul ca nu leaga cuvintele, nu reuseste sa formeze o fraza... acum e din nou interanta la neurologie. am incercat sa vb cu doctorii si mi-au spus ca acestea sunt simptomele bolii si nu au cu ce sa o ajute. anevrismul este mic si mi-au spus ca nu se poate opera. momentan ia un tratament. I-am rugat sa o pensioneze, dar au spus ca nu este cazul. Ce sa mai fac? Nu mai am bani sa le dau. Cui sa ma adresez ? Ma gandeam sa inaintez o scrisoare catre Ministerul Sanatatii... dar nu stiu daca procedez corect...ce sa fac? sunt disperata...Am dat deja o groaza de bani pe medicamente, la doctori... am foarte multe datorii, numai eu stiu prin ce trec... si degeaba... Pana si serul fiziologic tot eu l-am cumparat...
Chiar asa este ? Nu este o boala cu care as putea sa o pensionez? am inteles ca nu are voie sa faca efort. Dar la servici, asta face. Fara a depune efort fizic, nu are cum sa lucreze. Are 48 ani si lucreaza de 25 ani. Ma simt vinovata ca nu o pot ajuta. Ce sa fac ? daca va mai merge la servici, o voi avea pe constiinta, Doamne fereste...daca nu va mai merge, va trebui sa o intretin eu...si nu am de unde, credeti-ma...am un salar de 600lei, din care trebuie platite si cheltuielile apartamentului. Sfatuiti-ma va rog din suflet...va multumesc foarte mult...
1 comentarii
0
22-09-2010, ora 11:19
Mia56
Nu este medic/terapeut
Mia56
mesajul tau nu poate decat sa declanseze un oftat adanc si scrsnet de dinti. Eu nu stiu ce sa iti spun ca sa te ajut caci am constatat ca ajutor de la oameni e un fel de utopie. Roaga-te4. Doar Dumnezeu poate acolo unde situatia este mai mult decat disperata. Ma rog si eu pentru tine si mama ta. Nici nu-ti poti inchipui cat te inteleg. Maria
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.