anestezia generala si anxietatea | Forumul Medical ROmedic

anestezia generala si anxietatea

13-03-2012
cloni
Nu este medic/terapeut
cloni
Am fost diagnosticata cu tulburari de anxietate acum 1 an si 8 luni. Urmez tratament cu Asentra, Calmepam. Trebuie sa fac o operatie de histerectomie deoarece am un fibrom descoperit acum 3 ani cand am ramas insarcinata. Dupa nastere fibromul a mai scazut dar acum imi face probleme si trebuie sa ma operez. Intrebarea mea daca se poate este: tratamentul meu medicamentos pentru anhietate poate sa imi creeze probleme in timpul anesteziei totale sau trebuie sa intrerup tratamentul cu asentra inainte de operatie.? Exista o neconcordanta intre asentra si anestezia generala?? Multumesc anticipat
1 comentarii
0
13-03-2012, ora 09:35
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu trebuie sa-ti faci griji in privinta anesteziei. Dar cand vorbesti cu medicul si anestezistul, cand ti se completeaza fisa de internare sa precizezi ce diagnostice ai si ce medicamente iei in fiecare zi. Cand o sa-ti spuna: ' de acum sau de la x ora nu mai bei, nu mai mananci', intrebi ce faci cu pastilele pe care le iei.
Sanatate si operatie usoara!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul