anestezie dentara in sarcina?

09-10-2010
anca_luk
Nu este medic/terapeut
anca_luk
Buna ziua,
As dori sa stiu daca e periculoasa anestezia dentara in primele trei luni de sarcina?Nu e vorba de extractie, ci de alte lucrari...Multumesc.
2 comentarii
0
28-12-2010, ora 12:59
miruna maria
Nu este medic/terapeut
miruna maria
anestezia in timpul sarcinii este foarte periculoasa, va spun ca eu am trecut prin asta, aveam 2luni si trebuia sa imi rezolv cu o carie, am rezolvat-o si dupa 3 zile am pierdut sarcina.daca te doare rau maseaua pune ulei cald in ureche din partea in care e maseaua, si usturoi pisat in gaura maselei, cletstete cu apa calduta cu multa sare in gura, amelioreaza durerea, eu acuma sunt din nou insarcinata, am dureri mari de masea si ureche si fac ce ti-am scris si nu ma mai doare atat de tare.mai incalzesc o perinita si o pun la urechea cu durere.
0
25-01-2015, ora 16:29
MAGDA GHEORGHE
Nu este medic/terapeut
MAGDA GHEORGHE
asa ma chinui si eu, cu tratamente naturale, am 13 sapt, usturoi in ureche, usturoi pisat pe masea, akm mi-a iesit puroi, s-a umflat tot maxilarul, am urlat 3 zile dupa care mi-a zis cineva sa pun ceapa coapta acolo sa sparga, am pus si noaptea s-a format un cap alb care a spart, odata cu spargerea lui ma lasa durerea, am adormit imediat dupa, am preferat sa suport durerea decat sa risc cu anestezie, mi s-a spus ca la 4 luni o s apoata face o mica anestezie si sa umble pe canale
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul