anemie

26-11-2008
cristina_l
Nu este medic/terapeut
cristina_l
In ultima jumatate de an am tot avut probleme cu anemia :prin iunie am facut analize de sange si am urmat un tratament cu vitamine pentru a combate anemia, mai exact D3, magneziu si calciu.Acum 2 saptamani am facut din nou analize si iar aceeasi problema.Am 20 de ani, dar nu procedez precum alte fete de varsta mea, nu tin diete, nu sunt vegetariana, dar nici nu pot spune ca mananc foarte mult, ci normal.De asemenea cred ca sunt cu imunitatea la pamant, in ultimele luni am avut gatul umflat de vreo 3 ori si de fiecare data am luat antibiotic, racesc foarte repede, iar rezistenta la efort fizic s-a redus considerabil.Va dau cateva valori de pe fisa cu analize : WBC-4.96, LYM-46.60, NEU-44.20, ALY-2.46, VSH-35.Nu stiu exact care este denumirea completa a acestora, de aceea le-am scris asa cum apar ele in fisa.Va rog mult sa-mi spuneti cum as putea sa scap de aceasta anemie pentru ca imi afeacteaza mult puterea de concentrare si ma simt mai mereu obosita!va multumesc!
2 comentarii
0
26-11-2008, ora 13:50
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
pai..exista mai multe tipuri de anemii(dat lipsei de fier, de vit b12, de acid folic)Mergi la unhematolog sa-ti faca niste analize sa descoperi cauza si, implicit, tratamentul
0
26-11-2008, ora 13:51
cristina_l
Nu este medic/terapeut
cristina_l
ok!mersi!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.