analize si rugaminte interpretare a unui medic endocrinolog

04-08-2015
gabriela.m.
Nu este medic/terapeut
gabriela.m.
Va trimit alaturat analizele ce le.am facut si as ruga inca o opinie a unui medic endocrinolog, pentru ca m.am speriat foarte tare si nu stiu incotro sa o apuc.Va rog din suflet recomandati.mi un medic bun din Baia Mare.Am fost aici la o clinica privata si nu mai vreau sa merg.As dori sa stiu daca exista tratament pt asa ceva, nu mi.a dat decat antiinflamatorii.Dupa ECO !SCRIE ASA:eco tiroidian LD=14.3/ 18.5/38.8 vol 5.4 cm3.ISTM AP =4mm, LS =16?.2/ 17.5 / 43.5mm vol 5.9 cm3, ecostructura global izoecogena usor inomogena, cnetro lombar LTS se vizualizeaza o microleziune nodulara pseudochistica cu dim max 5.3mm.Semnal vascular normal.Laterocervical drept nivel VI se vizualizeaza o formatiune solida rotund ovalara de 18.9/9.9/26.3 mmm cu ecostructura inomogena, intens vascularizata( adenopatie?)am si poze de la ecograf dar nu stiu cum sa le pun, nu esterubrica de atasat fisiere.va rog din suflet ajuta.ti.ma.mentionez ca pana sa merg la medic nu m, a durut, acum parca ma doare gatul in parteadreapta cand obosesc sau stau mult in picioare.Nu exista trat pt asa ceva?
1 comentarii
0
04-08-2015, ora 14:43
hipoadin
Nu este medic/terapeut
hipoadin
Din cate stiu exista un forum specializat strict pe tiroida unde va puteti expune problema, tiroida.ro (si eu am gasit raspunsuri acolo). Aici din cate am vazut nu prea sunt medici endo care v-ar putea raspunde.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.