analize medicale

03-11-2007
lll
Nu este medic/terapeut
lll
va rog sa mi spuneti daca totul este in ordine cu mine si daca nu cumva din aceste analize reiese ca as putea fii insarcinata, va rog sa mi raspundeti cat mai repede, pls bilirubina-1mg/dl, urobilinogen-1mg/dl, corpi cetonici-5mg/dl, glucoza-normal, proteine(albumine)-negativ, hematii-negativ, ph 7.0, nitriti-negativ, leucocite-75mg/dl, densitate 1020 si daca imi puteti spune ce sunt astea:frecvente celule epiteliale plate, flora microbiana frecventa, relativ frectente leucocite/camp, frecvente filamente de mucus, in speranta ca imi veti raspunde va multumesc frumos
6 comentarii
0
04-11-2007, ora 00:00
Dr. Frumuzache Iris
Medicina de laborator, Galati
Dr. Frumuzache Iris
Analizele sunt sugestive pentru o infectie urinara. Trebuie sa faceti o urocultura cu antibiograma.
Sumarul de urina nu poate da relatii cu privire la o eventuala sarcina. Pentru asta puteti cumpara un test de sarcina de la farmacie. Atentie, in caz de sarcina, la tratamentul infectiei urinare!!
Alte analize, glicemie, TGO, TGP, ati facut? Au iesit normale?
Numai bine!
0
04-11-2007, ora 00:00
lll
Nu este medic/terapeut
lll
0
04-11-2007, ora 00:00
lll
Nu este medic/terapeut
lll
va multumesc din suflet ca ati raspuns.am facut si celelalte analize dar m-am gandit ca nu sunt asa importante si nu le-am scris, dar le scriu acuma si daca mai puteti sa imi mai raspundeti:TGO--16U/L, TGP 13U/L, Creatinina serica-0.9mg%, Uree serica-29 mg%, Fibrinogen-229mg%, VSH la1h-10mm, la 2h-20mm, Leucocitele-5.80x10^3mm3, Limfocitele-1.80x10^3mm3, Monocitele-0.55x10^3mm3, Granulocitele 3.45x10^3mm3, Lym-31.0, % Mon-9.5%, Gra-59.5%, Hematii-4.15x10^6/mm3, Hemoglobina-12.6g/dl, Hematocrit 37.2%, Volum eritrocitar mediu-90 fl, Hemoglobina eritrocitara medie 30.3 pg, Concentratia hemoglobinei eritrocitare medii-33.8g/dl, Indice de distributie a globulelor rosii-13.8% Trombocite-370x10^3/mm3 Volum mediu al plachetelor sanguine-9.5 fl, Calciu seric total-10.06mg%, Magneziemie-2.02 mg% Sideremie-74 mg&
0
04-11-2007, ora 00:00
Dr. Frumuzache Iris
Medicina de laborator, Galati
Dr. Frumuzache Iris
Da, intr-adevar, celelalte analize sunt bune. Ramane sa va ocupati de infectia urinara dupa cum am spus si mai sus. Daca aveti suspiciune de sarcina, faceti intai un test de sarcina pentru ca tratamentul infectiei urinare poate fi daunator fatului.
Multa sanatate!
0
05-11-2007, ora 00:00
lll
Nu este medic/terapeut
lll
multumesc frumos, multa sanatate :*
0
15-08-2008, ora 00:00
nadja
Nu este medic/terapeut
nadja
recent am facut analizele de la stat, adica hemoleucograma completa, glicemie si sumar in urina deoarece atat mi-a recomandat medicul.In urma acestor analize se poate afla daca sunt insarcinata sau nu?singurele nereguli care au aparut au fost la sumarul in urina, respectiv Leucocite 25 si Nitriti Pos, si nu negative amandoua cum ar fi fost in mod normal.Celelalte mi-au iesit bine..eu am mai avut probleme de acest gen, respectiv o infectie urinara destul de puternica pe care am tratat-o cu NORFLOXACIN, NO-SPA si URINEX.E posibil ca infectia sa fi aparut din nou?Multumesc din suflet si astept un raspuns in cel mai scut timp
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.