analize ficat

16-04-2013
cutie
Nu este medic/terapeut
cutie
Buna ziua, care sunt analizele de sange prin care iti dai seama daca ai ceva probleme cu ficatul?Dimineata imi este rau cam o ora dupa ce ma trezesc, nu piot sa mananc, cateodata imi apar mici zgrabunte si puncte rosii pe toata fata, mai tot timpul am o stare de oboseala si as dori sa vad daca nu e ceva in neregula cu ficatul. Am 27 de ani si 43 kg, nu mananc prajeli, eram dependenta de coca cola cativa ani buni, dar de aproximativ un an am renuntat la el, mai beau cam o doxa maxim o data la 2 saptamani si instant ma balonez.In mare mananc destul de sanatos, nu consum legume si fructe prea mult in stare cruda dar le consum. Saptamana trecuta m-a sagetat deasupra de inima, si in partea dreapta, si in spate si aveam o stare ciudata de lesin, si atunci m-am impacientat mai tare si m-am hotarat sa imi fac un set de analize.Nu am posibilitatea sa ajung la medicul de familie deoarece nu este in localitatea unde locuiesc eu, iar atunci cand am sunat sa ma programez la un laborator mi s-a spus ca trebuie sa le zic exact numele analizelor pe care le vreau, nu doar analize pentru ficat...simptomele le-am enumerat, daca ma poate ajuta careva cu numele analizelor de care credeti ca as avea nevoie va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.