analize facute, tratament necorespunzator?

13-11-2007
gabriela1968
Nu este medic/terapeut
gabriela1968
De mai cateva luni am o senzatie de usturime in zona genitala. De un an de zile am facuta o operatie de histerectomie totala. (prezenta hpv ).Pt a evita orice complicatie ulterioara medicul a decis acest lucru.Desi am o varsta nu prea mare 39 ani am decis sa fac operatia. Rezultatul histo patologic a produselor recoltate au fost bune. O simpla displazie la niv colului. Dupa mai multe consultatii la alti medici de specialitate mi s-a spus ca tratamentul a fost ffff dur.Problema mea acum este o puternica usturime in zona genitala.Am facut analiza :frotiu cervico vaginal iar rezultatul este: negativ pt o leziune intraepiteliale sau maligna, prezenta cocobacili.Babes Papanicolau clasaII.Germeni urogenitali patogeni:Escherichia coli, gardnerella vaginalis, staphilococcus aureus, enterococcus faecalis, streptococus agalactiae grupe B. Cultura secretie vaginala -- bacil coli prezent. Antibiograma: sensibil la cefuroxima, ceftriaxona, ceftazidime, cefotaxime, cotrimoxazol, tetraciclina, fosfomicina. Intermediar la:genta, netilmicina, doxiciclina, cefalexina etc.Medicul meu mi-a dat doxiciclina ca tratament. Nu s-au simtit nici macar ameliorari. Pe langa aceasta am folosit ov colpotrophine si ung. colpotrophine. Tinand cont ca sunt alergica la penicilina inj. considerati ca tratamentul a fost facut bine? ce pot face ptr a rezolva situatia
2 comentarii
0
13-11-2007, ora 00:00
soothe
Identitate neconfirmată
soothe
Din experienta mea, si a pacientelor mele rezultate foarte bune pot da bai locale cu ceai slab de rostopasca.
0
17-11-2007, ora 00:00
gabriela1968
Nu este medic/terapeut
gabriela1968
Multumesc ptr. sfatul dat. Intrebarea mea este acum care ar fi proportia dintre rostopasca si apa, daca este infuzie sau decoct, si de cate ori pe zi. Sa inteleg ca problema mea este din cauza hpv?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Histerectomia totală cu anexectomie bilaterală poate crește riscul de deces la femeile tinere
  • Histerectomia ar putea fi un factor de risc pentru boala Alzheimer
  •