analize

28-09-2011
elisabetha
Nu este medic/terapeut
elisabetha
Buna seara!
Ma numesc Cristina
sunt operata de tiroida basedow din 91 si acum am 35 ani si o serie de neclaritati vis-a-vis de analizele mele, daca poate cineva sa ma ajute pana ajung la un endocrinolog la control:

ATPO : Valori de referinta 10 - 35 si Determinate 1000 (mai mare de o mie de ori?)
T4 : 58 - 161 162
TSH 0, 4 - 4 0, 18
T3 0, 92 - 2, 33 1, 77
Va multumesc anticipat
3 comentarii
0
01-10-2011, ora 16:26
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Da, ATPO poate creste si mai mult de 1000.trebuie sa te consulte din nou un endocrinolog..poate fi vorba de o tiroidita autoimuna pe tiroida restanta..nu s-a scos toata tiroida, s-a eliminat doar o parte din ea ?
0
06-10-2011, ora 21:03
elisabetha
Nu este medic/terapeut
elisabetha
Buna seara! cred ca a mai ramas un fragment din tiroida mea si probabil de aici si problemele.m-am operat la Parhon dar am fost internata o perioada si la Iasi(eu fiind din Bacau, dar acum locuiesc in Slatina)
intrebarea mea este: cat de grava poate fi situatia se poate sa ajung din nou la operatie?
Va multumesc mult ca ati raspuns apelulul meu, am un copil de 4 ani si jumatate si sincer nu as vrea sa stau prin spitale acum sau sa aiba si copilul meu probleme cu tiroida.
Inca o data va multumesc si o seara buna
0
28-10-2011, ora 10:24
viki2
Nu este medic/terapeut
viki2
Buna ziua, daca glicemia este 340, scade la 270 si ramane asa 2 saptamani sub tratament cu Glibomet si regim alimentar credeti ca ar trebui schimbat tratamentul?In cat timp ar trebui sa scada?Multumesc anticipat pentru raspuns, o zi buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.