analiza urina

12-06-2015
AdrianMihnea
Nu este medic/terapeut
AdrianMihnea
Buna ziua, de 2 saptamani am dureri abdominale, cu precadere in partea stanga(doare si la apasare). Astazi mi au iesit analizele la urina : denistate mai mare decat limita admisa, epitelii plate rare, leucocite :frecventa medie, mucus:prezent. Urocultura-sterila. Ce poate sa fie? multumesc
4 comentarii
0
14-06-2015, ora 18:53
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce varsta ai si ce greutate? durerea de pe stanga este deasupra liniei cee trece prin ombilic sau sub aceasta linie, spre radacina piciorului?Nu te-ai lovit? ai ridicat greutati, ai facut efort? Densitatea urinara mare arata ca nu consumi suficiente lichide; nu este infectie urinara sau renala.Ai tratament zilnic pentru boli cronice?Consumi alcool constant?Nu te-a vazut medicul de familie?
0
14-06-2015, ora 20:18
AdrianMihnea
Nu este medic/terapeut
AdrianMihnea
Buna seara. Am 29 de ani si 93 de kg. Nu m am lovit si nu am ridicat nici greutati. Durerea este mai mare la apasare sub linie. Nu comsum alcool si nu i au tratament pt boli cronice. Cand au inceput durerile acum 2 sapt am fost la 2 spitale diferite si ambele mi au zis colica renala. La regina maria mi au gasit in urina hematii si leucocite. La sanador la ecografia rinichilor totul era in regula ( nu s-au vazut caclculi care sa depaseasca 4mm si rinichii erau ok).
0
14-06-2015, ora 21:36
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Analize din sange ai facut? Cam ce inaltime ai ?
0
15-06-2015, ora 11:45
AdrianMihnea
Nu este medic/terapeut
AdrianMihnea
La sange nu am facut. Am 1.86. Stu, sunt un pic cam grasut. Am facut astazi ecografia si am fost diagnosticat cu hidronefroza de grad 1
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum ne recoltăm urina pentru laborator
  •