analiza fir de par

24-02-2011
danamarcel
Nu este medic/terapeut
danamarcel
am o fetita de 9 ani si i-a, m facut o analiza a firului de par deoarece o manca parul

a iesit urmatorul rezultat parazitism de tip endo exotrix

ma poate ajuta cineva cu vreo informatie daca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva ? mi s-a spus sa rad copilul in cap sa ii ard toate caciulile si toate fetele de perna sa ii schimb caciula in fiecare zi timp de 21 de zile si asa mai departe. ca daca a mai luat cineva din casa sa ne radem cu totii in cap.
3 comentarii
0
26-02-2011, ora 15:11
adidas
Nu este medic/terapeut
adidas
i-mi cer scuze ca nu vin cu un raspuns la nelamuririle dvs ; ma intereseaza unde a-ti facut aceasta analiza a firului de par si cat a costat
multumesc
0
27-02-2011, ora 11:48
danamarcel
Nu este medic/terapeut
danamarcel
eu sunt din piatra neamt si am facut-o la un laborator numit micromedica.
este o analiza simpla a firului de par costa 20 de lei.
exista o analiza a firului de par mai complexa din ce stiu aceea cu analiza minerala a firului de par dar nu stiou detalii prea multe si nici nu stiu cat costa.
analiza facuta de mine este pentru detecatere de eventuale ciuperci si iti da raspunsul in 30 minute.
e destul de simplista.
poate cauti ceva mai complex a firului de par..
0
11-04-2011, ora 23:54
ciupy20
Nu este medic/terapeut
ciupy20
D-na Dana Marcel nu am informatii care sa va ajute foarte mult. Sora mea a fost diagnosticata cu parazitism de tip endo exotrix cand avea 10 ani. Acum are 20 si nu cred ca problema este rezolvata. Ma intereseaza subiectul si as vrea sa discutam mai multe, -*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.