ampicilina in timpul sarcinii

02-04-2007
sorina2000
Nu este medic/terapeut
sorina2000
sunt racita si insarcinata in 3 luni jumate. Am fost racita chiar de la inceput si am evitat sa iau medicamente ca sa nu/ni afecteze sarcina.Acum iau din 6 in 6 ore ampicilina pentru ca au inceput sa ma doara si rinichii.Imi va afecata oare acest tratament evolu'ia sarcinii
6 comentarii
0
02-04-2007, ora 00:00
lauritza
Nu este medic/terapeut
lauritza
eu stiu ca nu...
0
02-04-2007, ora 00:00
sorina2000
Nu este medic/terapeut
sorina2000
ce stiti ca este eficient sa iau ca sa-mi treaca raceala, ca am ajuns la limita rabdarii.
0
02-04-2007, ora 00:00
sorina2000
Nu este medic/terapeut
sorina2000
ce stiti ca este eficient sa iau ca sa-mi treaca raceala, ca am ajuns la limita rabdarii.
0
02-04-2007, ora 00:00
lauritza
Nu este medic/terapeut
lauritza
nu sunt medic...paracetamol ati luat?
0
02-04-2007, ora 00:00
dr_giullia
Nu este medic/terapeut
dr_giullia
Din cate imi amintesc eu din scoala..., Paracetamolul este poate singurul medicament care poate fi administrat in sarcina in orice trimestru fara sa dauneze...
0
10-09-2007, ora 00:00
leontina
Nu este medic/terapeut
leontina
un raspuns pentru sorina2000 sa stii ca in urma cu un an de zile am avut aceeasi intrebare pe acest site si tot asa eram disperata ca tine eu am luat la indicatiile medicului ginecolog si nu eram canvinsa ca fac ceea ce trebuie eram disperata ca i se poate intampla ceva copilului meu daca iau ampicilina dar nu este asa am fost racita din saptamana luna a doua de sarcina si am luat ampicilina si acum am un copil sanatos i-au dat nota zece la nastere asculta indicatiile medicului tau ginecolog ca nu are niciun interes sa te indrume aiurea mie mi-a zis ca daca nu iau acest medicament il pot afecta pe fat deoarece boala netratata poate produce malformatii fatului.Asa ca eu sunt o mamica in cauza care am luat ampicilina din luna a doua si copilul meu nu a intampinat nici o problema este sanatos si nu mai asculta celelalte mamici care iti spun ca vai ce ai facut nu ai voie sa iei asa ceva ca si eu am facut la fel si am ajuns la disperare, eram innebunita din cauza lor ca nu am facut bine, mergi pe mana medicului ca nu a facut o scoala degeaba si nu mai pleca urechea la una si la alta ca habar nu au pe ce planeta traiesc.Deci fii optimista si asculta-ti medicul si ai sa vezi ca ai sa nasti un bebe sanatos si frumos cu care ai sa te mandresti.Iti doresc o nastere usoara si un copil sanatos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul