amortita partea stanga a fetei

08-12-2009
dani_doru2000
Nu este medic/terapeut
dani_doru2000
am sinuzita cronica iar acum 3 zile mi-a amortit zona din jurul sinusului stang adica jumatatea buzei a nasului pleoapa inferioara si zona sinusului stang. am fost la sspital la orl avand mari dureri ale sinusului stang iar in urma radiografiei mi-a iesit sinuzita cronica bimaxilara si frontala. am primit tratament pentru sinuzita dar amorteala nu-mi trece, practic zona amortita nu o simt. daca aveti vreun sfat m-ar ajuta ff mult
5 comentarii
0
08-12-2009, ora 20:21
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
pe langa sinusita de care suferi in mod cronic s-ar putea, daca durerile sunt mari, sa fi facut o nevralgie de trigemen( un nerv care poate deveni sensibil inclusiv din cauza frigului). va trebui sa consulti si un medic neurolog. multa sanatate!
0
08-12-2009, ora 20:38
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Da, ar fi bine sa va vada si un medic neurolog, simptomatologia sugereaza o pareza faciala, probabil periferica; numai bine
0
30-07-2013, ora 06:52
robi2994
Nu este medic/terapeut
robi2994
Buna dimineata, acuma 1 sapt jumate am suferit o lovitura puternica in maxilar, o sapt am avut dureri foarte mari la muscare, sau mestecarea mancari, apoi treptat a inceput sa imi treaca, inca simt dureri, dar mici. Iar acum 2-3 zile am inceput sa simt niste senzati usoare de amorteala la nivelul buzei de jos, partea stanga de barbie si umpic la dinti de jos. Tin sa specific ca durerile au inceput si dupa ce am dormit cu ventilatorul pe mine. Daca ma-ti putea ajuta cu niste sfaturi si informati la ce poate duce daca nu tratez.
0
19-11-2015, ora 21:53
ANDREEA242
Nu este medic/terapeut
ANDREEA242
Buna seara am si eu o problema care ma sperie..de o saptamana jumate am o durere puternica in ceafa si usor partea stanga a fetei o simt amortita..numai inchid bn ochiul stang..si limba pe partea stanga este la fel amortita nu simt gustul la mancare daca mestec pe partea respectiva..specific ca durerea in ceafa este mai puternica pe partea stanga simt ca niste intepaturi in permanenta..eu sunt plecata si abia intr o luna ajung acasa..va rog daca poate cnv sa ma ajute cu o parere...va multumesc
0
04-03-2023, ora 11:17
Vali Barbu
Nu este medic/terapeut
Vali Barbu
Buna Andreea! Aceleași probleme le am și eu acum. Vreau sa știu dacă ești bine acum si ce ai făcut în privința asta. Mulțumesc anticipat pentru răspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •