amorteala la degetul mare

22-10-2011
Doinita 01
Nu este medic/terapeut
Doinita 01
Buna ziua Va rog frumos sa ma aajutati daca puteti.Acum patru zile ma-m taiat la mana stanga exact langa trapez adica intre degetul puce si degetul ll.degetul puce pot sa-l misc numai ca simpt o amorteala pe partea interioara a degetului crede ti ca trebuie sa fac operatie.Oare mi-am sectionat un tendon precizez ca pot misca degetul.Va multumesc anticipat
2 comentarii
0
23-10-2011, ora 08:46
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Daca plaga este situata la baza policelui si mai profunda, ar putea fi interesat un pedicul vasculonervos si se explica astfel paresteziile. Osul trapez este os carpian, intre el si police se afla metacarpianul I. Consulta un chirug plastician pentru un diagnostic si tratament corecte.Numai bine
0
23-10-2011, ora 11:42
Doinita 01
Nu este medic/terapeut
Doinita 01
Buna dimineata.Va multumesc pentru raspunsul dumneavoastra.Asa o sa fac chiar maine o sa merg la medic cred ca este asa cum a-ti spus dumneavoastra doamna dr deoarece simpt o paralizie dar numai pe o singura parte a degetului iar daca ating tendonul afectat simpt o fulgeratura pana in varful degetului.precizez ca pot misca degetul corect nu sa modificat culoarea Va multumesc si va doresc tuturor o dumineca placuta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.