amorteala la degete si tremuratul mainii

12-09-2008
ionutzgod
Nu este medic/terapeut
ionutzgod
salutare
am o problema sau nu stiu daca e o problema
degetul mic de la mana stanga e mai tot timpu amortit, daca stau mai mult cu mana nemiscata imi amorteste tare rau, imi mai tremura cateodata mana stanga, adica antebratu cu palma, degetul imi amorteste de la baza palmei in sus
e ceva grav?
4 comentarii
0
12-09-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
ai cumva probleme cu inima?
0
12-09-2008, ora 00:00
ionutzgod
Nu este medic/terapeut
ionutzgod
din cate stiu io nu
am 21 ani, am facut si sport
0
29-09-2008, ora 00:00
alinutza123
Nu este medic/terapeut
alinutza123
nu e de la inima e p sistem nervos..amorteala sau chiar de la circulatia sangelui kre da semne k nu e prea buna.iti recomand calciu+magneziu
0
20-10-2008, ora 21:25
namuluna
Nu este medic/terapeut
namuluna
buna, daca te ajuta iti spun ca am simtit la fel numai ca la picior, la unul din picioare degetul mic si putin si celelalte, daca stateam mai mult amorteala mai mare. In general lucrez la birou in domeniul IT, dar am avut o lucrare pe teren tip de o luna, cu mult efort fizic, si nu-mi vine sa cred, nu mai stiu ce inseamna amorteala.
Deci ce cred eu, la tine e circulatie proasta, si posibil prea putina miscare (desigur din brate). Sfat: redu fumatul daca fumezi, redu mancarurile grase, consuma carne doar de pui si peste, legume cat mai multe si fructe. Evita si prajelile si pentru ca tot a venit toamna, un secret mare, placinta de dovleac, sau alte mancaruri gatitte din dovleac, dovleacul e renumit pentru imbunatatirea circulatiei sangelui, si a reglarii ritmului batailor inimii.

Deci nu pare grav, dar ceva trebuie facut!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: