amorteala degete maini

22-06-2014
Roxanicaeu
Nu este medic/terapeut
Roxanicaeu
buna seara.in urma unui soc emotional(decesul mamei)am aparut amorteli la degetele mainilor noaptea degetul inelar sau cel mic uneori ambele in acelasi timp, amorteala ma trezeste efectiv nu le simt le masez ai in mai putin de un min imi revin. am consultat neurolog, cardiolog dar nimeni nu a zis ca ar fi vreo pb undeva.pb a aparut din februarie. mentionez ca am avut per cd a trecut dar la mom si evenimente care ma readuc in leg cu acest soc pb iar apare, acum observ ca reapare in special in per ciclului menstrual. desi amorteala apare la ultimele doua degete ambele maini, nu simultan, totusi am degetul aratator de la dreapta putin deformat/umflat fata de cel.de la cealalta mana. toti medicii pun aceste pb pe fond psihic dar mi e greu sa inteleg de ce nu dispare de tot aceasta pb. va roh dv ma puteti ajuta cu un sfat.mentionez ca uneori mana dreapta o simt mai grea si dehetele toate uneori cu o senzatie de carcei nici nu stiu cum sa o explic, chiar si dureri de articulatii.multumesc
2 comentarii
0
28-06-2014, ora 15:47
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Este posibil sa fie de la coloana vertebrala. Faceti un RMN la coloana cervicala. Cati ani aveti? Amortesc doar noaptea sau si ziua?
0
03-07-2014, ora 12:05
miky1960
Nu este medic/terapeut
miky1960
am avut fibrilatie cadiaca persistenta misa aplicat un procedeu de cardioversie cardiaca este posibilk ca in urma acestuia sa imi apara amorteala la mana st in special ladegetil mic si inelar? la calculator stau cam 1 -2ore si nu zilnic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: