amorteala cefei si a mainii drepte dupa o operatie cezariana

04-01-2012
sophie-marie
Nu este medic/terapeut
sophie-marie
buna ziua.
nu stiu daca este un motiv de ingrijorare, dar dupa cezariana care mi-a fost facuta in urma cu 2 luni(a 2-a) imi amorteste deseori partea stanga a cefei si mana dreapta; defapt palma si degetele.este destul de suparator.parca as fii anesteziata.mana dreapta ma si doare cateodata;spre exemplu nu pot sa scriu o pagina A3 deoarece imi amorteste palma si degetele, am niste furnicaturi insuportabile, nu mai am putere sa tin pixul si ma doare groaznic;la fel si intampla ori de cate ori incerc sa tin in mana ceva la care trebuie sa folosesc degetele(ceva subtire)bineinteles cand ma trezesc dimineata sunt amortita toata(mai ales mainile).mai am si dureri de spate, coloana si cand sunt obosita contractii musculare la nivelul umerilor.banuiesc ca ar putea fii de la peridurala si deasta nu am consultat un neurolog pana acum doar ca la prima cezariana nu am avut nicidecum asa ceva si aici apare semnul de intrebare pentru mine.credeti ca ar putea fii altceva, ar trebuii sa vad un neurolog ?
va multumesc anticipat
1 comentarii
0
05-01-2012, ora 15:41
sophie-marie
Nu este medic/terapeut
sophie-marie
le multumesc frumos medicilor de pe acest forum care nu s-au deranjat sa imi trimita un raspuns in 72 de ore si care intr-adeva isi fac treaba si aici ca si in spitalele din Romanica noastra draga
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cezariana a fost asociată cu o creștere a cazurilor de avort și sarcină ectopică
  • Copiii născuți prin cezariană pot prezenta un risc mai ridicat de obezitate
  • Numărul tot mai ridicat de cezariene ar putea avea impact asupra evoluției
  • Îmi amorțesc mâinile des - ce ar putea însemna?
  • Îmi amorțesc mâinile când dorm - e normal?
  • Cezariana nu afectează calitatea vieții sexuale
  •