amiotrofie CMT

30-04-2015
Mioara Caraiman
Nu este medic/terapeut
Mioara Caraiman
Buna, sunt Mioara.Am 42 de ani si sunt diagnosticata cu CMT de 35 de ani, am luat tot cei posibil, am fost peste tot in tara pentru tratament, insa boala tot a avansat.Anul trecut, medicul de familie mi-a recomandat Neuro-optimizer, m-am simtit extraordinar.Am urmat 6 luni tratament, a fost totul f bine.Am incercat si anul acesta in februarie insa ca si efect advers la acest medicament, au intervenit insomniile, cum luam medicanentul, seara chiar si cu pastile de somn, nu mai pot dormi, si dupa citeva nopti nedormite, tulburari de miscare si multe altele.VREAU SA STIU CARE AR FI CAUZA SI CE TRATAMENT AR TREBUI SA IAU.VA MULTUMESC
3 comentarii
0
01-05-2015, ora 20:48
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca insomnia de care va plangeti este un efect secundar al lui Neuro-optimizer,
ori renuntati la el si dispare insomnia,
ori mergeti sa vorbiti cu un Psihiatru despre posibilitatea de a lua in continuare acest medicament in combinatie cu un medicament de dormit, pe care sa vi-l si prescrie acest psihiatru.

Numai ei au dreptul de a prescrie pastile de dormit.
0
03-05-2015, ora 17:52
Mioara Caraiman
Nu este medic/terapeut
Mioara Caraiman
multumesc pentru sfat, am renuntat la medicament, insa eu as vrea ca acest efect advers sa se rezolve.Vreau sa va spun ca m-am simtit foarte bine cu acest medicament.
0
04-05-2015, ora 14:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la Psihiatru sa va dea tratament pt insomnie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.