aminoacizi

15-02-2010
R0ME0
Nu este medic/terapeut
R0ME0
Buna ziua,

Exista contaidicatii in administrarea aminoacizilor? Lucrez 10 ore pe zi, mananc 3 mese solide iar 3 mese sunt proteine si aminoacizi
2 comentarii
0
12-04-2010, ora 20:52
dn Petru
Nu este medic/terapeut
dn Petru
salut, aminoacizii sunt administrati pt persoanele care practica sport intensiv, deoarece restalilesc repede muschii scheletici si cel cardiac, absenta sportului duce la suferirea inimii, chiar daca munciti mult!Mai bine consumati alimente naturale, precum:carne si alte produse care contin proteine
0
22-06-2010, ora 18:21
denis_adventured
Nu este medic/terapeut
denis_adventured
buna ziua.
am si eu citeva intrebari.sunt fotbalist si de 10 zile am inceput pentru prima oara sa iau un coplex de aminoacizi 8 esentiali si 7 neesentiali...incep sa am multa forta la antrenamente ceia ce miam dorit dar in afara terenului ma simt foarte incordat si agitat plus ca mia cam ars grasimea...e posibilil ca aminoacidul l-tirozina din compozitia aminoacizilor sa influenteze glanda terioda si de acea sa fiu agitat, lipsa de concetratie, si ardere de grasime?ce aminoacizi e mai bine sa iau pentru a creste masa musculara dar fara sa ard grasimea:toti aminoacizi, doar cei esentiali sau bcaa? tinind cont ca nu vreau sami arda grasimea si sa nu fiu agitat...multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.