amigdale umflate tot timpul

15-06-2011
bianca h.
Nu este medic/terapeut
bianca h.
Buna ziua! de vreo 2 ani am inceput sa am probleme mult mai des cu gatul.Iarna aceasta am facut amigdalita din 2 in 2 saptamani. Aveam amigdale umflate, punctulete albe pe amigdale, ganglionii umflati si eram obosita.De fiecare data cand am mers la medic mi s-a prescris antibiotice gen: zinnat sau augemntin. Mi-am facut analize atat la sange si nu mi s-a gasit vreun semn de infectie, cat si nenumarate exudate faringiale care nu indicau vreo infectie bacteriana. In cele din urma, acum vreo doua saptamani am facut inca un exudat dar pentru candida si a iesit pozitiv. Acum, dupa ce am facut tratament cu flucovim, tot asa am gatul, chiar e mai umflat decat de obicei. Nu stiu ce sa mai fac. ( nu stiu daca are vreo legatura, eu am si rinita alergica. )
1 comentarii
0
16-06-2011, ora 07:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un medic ORL ai consultat ?
cred ca ai 2 probleme
1 amigdalita cronica care trebuie rezolvata mai radical ( chirurgical, laser, radiofrecventa)
2. un reflux gastroesofagian care irita mereu mucoasa faringelui si duce la acele recidive din 2 in 2 saptamani
Faci cateva poze cu amigdalele tale unde se vede bine si amigdalele si peretele posterior a faringelui le trimiti pe mail
Pentru Urgente, sfaturi si recomandari in probleme ORL
Numar Telefon Dr. Flueraru
0906 160 908. tarif 1.5 euro/min +tva in retelele vodafon, orange, cosmote, romtelecom
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.