ameţeli, dureri de oase şi muschi

09-03-2015
gabrielle83
Nu este medic/terapeut
gabrielle83
Bună seara. Acum aproximativ 5 ani am fost diagnosticată cu scolioza dorso lombara dexteroconvexa pe care se pare ca am dobandit-o n urma cazaturi pe spate in 2000 si pentru care am făcut şedinţe de fizioterapie şi ar fi trebuit sa fac zilnic gimnastica medicala. Însă, din cauza programului de la serviciu (9 la 18) timp în care stau numai pe scaun, nu am mai avut timp sa fac fizioterapie şi nici gimnastica de aproximativ 1 an de zile. Intre timp am descoperit şi spondiloza cervicala şi nevralgie Arnold pentru care am făcut doar tratament antiinflamator. Problema este ca de o saptamana am dureri in pulpa piciorului drept ( ca si cum ma strange cineva), dureri spontane de oase la maini, durere de ceafa, ochi şi umeri iar odata ca un fel de arsura la ceafa si o durere care parca urca pana la creier. Mi s-a intamplat sa ma trezesc noaptea speriata din somn pentru ca aveam mana dreapta, piciorul drept si ceafa pe partea dreapta amortite. Si cel mai mult ma deranjeaza faptul ca am ameteli, parcă sunt în lumea mea pe strada şi văd în ceata. Care ar putea fi cauzele?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.