ametelii si dezechilibru

30-01-2014
Mihai1992
Nu este medic/terapeut
Mihai1992
Buna seara. De ceva timp am avut niste probleme astea insemnand prin ametelii dezechilibru.insa cu timpul treceau si veneau nu am dat importanta...insa acum 2 luni de zile din nou sa intamplat sa am o ameteala brusc seara...pur si simplu nu puteam sa misc capul din cauza ametelii foarte severe...dupa o noapte de somn mi-a trecut ameteala...insa a ramas frica aceea...insa problema e alta acum ma chinuie si ochii...nu prea vad la distanta si am avut chiar ieri un 'vartej' pentru cateva secunde o ameteala brusca.mentionez am facut analize sange, ochii chiar de 2 ori, ORL, inima EKG, si nimic.a mai ramas sa fac RMN insa am vrut sa va intreb pe dumneavoastra daca a mai patit cineva sau ceva din cele spuse de mine...mentionez ca petrec mult timp la calculator...cam cu asta ma ocup...
2 comentarii
0
30-01-2014, ora 19:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1un vertij rotator, cand se invarte casa cu DVs. poate vorbi de o problema la urechea interna, se investigheaza in clinica ORL spital universitar
2 dar dn cele descrise posibil sa fei o problema mult mai grava de circulatie cerebrala
se impune o internare la Neurologie si investigatii serioase
0
30-01-2014, ora 19:43
Mihai1992
Nu este medic/terapeut
Mihai1992
alta varianta in afara de a ma interna nu pot? deoarece nu dispun de asigurare.si nu o sa-mi permit sa platesc...un tomograf ar depista problema? sau imi recomandati RMN?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •