ameteli puternice

02-04-2012
anyacris
Nu este medic/terapeut
anyacris
Buna ziua, va rog din suflet sa ma ajutati.Ametesc foarte tare. Ma trezesc cu ameteli ma culc cu ameteli. Nu stiu ce sa mai fac.Am fost la doi medici neurologi degeaba. Am facut analize la sange si totul e OK, am facut si un EEG si e in regula. Mi s-a spus ca am sindrom vestibular si mi a dat betaserc de 24 mg una pe zi.Am aproape o luna de cand il iau si nimic. Continui sa ametesc rau de tot.Uneori simt ca ma prabusesc. Ametesc si cand stau jos dar mai ales cand stau in picioare. Totul a inceput anul trecut in vara, de atunci ma tot chinui cu ametelile. Mentionez ca am si o spondiloza cervicala dar nu pot sa cresd ca asta da asa ameteli puternice.In prezent iau si magneziu si calciu dar degeaba. Nimic nu pare sa fie bun. Mi - frica sa mai ies din casa sa nu cad. Va rog cine mai are aceste simptome sa imi dea si mie un sfat
3 comentarii
0
02-04-2012, ora 16:42
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Consultati si un medic homeopat. Exista cateva remedii homeopatice pentru vertij, in cazul dumneavoastra, m-as gandi la Bryonia si Rhus toxicodendron, Cocculus ; numai bine
0
30-09-2012, ora 21:57
oanceamariana30
Nu este medic/terapeut
oanceamariana30
ptr anyacris
ia legatura cu mn prin mes adresa este aceasta draga anyacris tot asa am fost si eu si inca mai sunt dar nu asa rau mia mai trecut astept pe mes
0
09-10-2012, ora 20:57
aurelia c
Nu este medic/terapeut
aurelia c
Ma numesc Aurelia am 57 ani, am fost diagnosticata cu spondiloza cervicala in urma cumulti ani dar, de 5 zile am ameteli tot timpul.Am fost la medic si mi-a recomandat sa iau Betahistin 24 mg, 2/zi.Astept sa vad cum ma voi simti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •