ameteli puternice

03-04-2007
sorinu
Nu este medic/terapeut
sorinu
verisoara mea de 28 de ani de 1 an si cateva luni are tot timpul ameteli si cam de 2 ori pe zi ametelile sant puternice ca aproape lesina, medicii au spus ca are spondiloza cervicala si ca asa o sa aiba ameteli tot restul vietii. nu stiti un medicament care sa amelioreze aceste ameteli ? ametelile au inceput intro zi in care a consumat 7 -8 cesti de ceafea si nu a mancat nimic si de atunci nu ia mai trecut, va rog daca stit ce este de facut sa ma ajutati..multumesc
10 comentarii
0
03-04-2007, ora 00:00
tobi
Nu este medic/terapeut
tobi
si eu am ameteli. am senzatia ca imi pierd echilibrul, cad. am fost diagnosticat cu spondiloza cervicala. cred ca e cel mai usor diagnostic ca sa scape de tine. sunt curios ce raspunsuri o sa primesti. sanatate !
0
03-04-2007, ora 00:00
sorinu
Nu este medic/terapeut
sorinu
mersi. sanatate si tie.
Dar daca tu ai la fel ameteli si ti-a zis acelasi diagnostic ce faci in priviinta asta ? adica ma refer ce medicament imi poti recomanda ca sa nu mai fie atat de dese ametelile ? deci vara mea sta la tara, aer curat mancare proaspata si in plus de asta de cand e bolnava nu mai munceste la camp face doar treburile prin casa care sant necesare. Cu toate astea bea tot timpul calmante
0
04-04-2007, ora 00:00
oana maria popescu
Identitate neconfirmată
oana maria popescu
buna ziua. spondiloza cervicala poate intr-adevar produce vertij. totusi, in cazul surorii dvs. pare a fi o situatie destul de grava si debutul este atipic. ar fi necesar un consult neurologic, analize de laborator, si cautarea altor cauze, eventual asociate. dr. oana maria popescu
0
16-04-2007, ora 00:00
micki01
Nu este medic/terapeut
micki01
buna ziua! am si eu aceleasi simptome.ametesc foarte puternic, ma doare capul, nu mai pot nici sa ma intind in pat ca ma ia ameteala. nu am fost inca la doctor. mi-am facut o programare pentru azi. am citit aici ca poate fi o spondiloza cervicala, stie cineva daca ametelile puternice pot fi cauzate de altceva si ce se poate face macar pe moment ca sa treaca sau ca sa evit? multumesc
0
16-04-2007, ora 00:00
tobi
Nu este medic/terapeut
tobi
sunt curios ce diagnostic o sa primesti. la ce fel de dr mergi ? sa ne ti la curent ca sunt curios. sanatate
0
16-04-2007, ora 00:00
micki01
Nu este medic/terapeut
micki01
nu stiu inca specializarea doctorului. sunt inscrisa de putin timp la o clinica si acum m-am programat si e prima oara cand merg.
0
22-10-2008, ora 10:38
iriski
Nu este medic/terapeut
iriski
buna ziua! eu am urmatoarele simptome.: ameteli.o stare de neliniste.un gol in stomac.durere de cap nu pot sta in picioare trebuie sa stau intinsa in pat ghemuita.si respiratia este greoaie.acest lucru am observat ca mi se intampla atunci cand presiunea atmosferica este foarte puternica si pana nu trece acest lucru eu nu imi revin decat daca iau 2 pastile de calciu in acelasi timp. Poate fi si acest lucru un "diagnostic" ca sa zic asa, nu trebuie neaparat sa fie o boala.la cate energii ne inconjoara in aceasta lume totule ste posibil :) va multumesc ca m-ati ascultat si va doresc insanatosire grabnica celor care aveti probleme de sanatate. (atentie nu luati orice fel de calciu daca aveti probleme cu inima).
0
27-11-2009, ora 13:24
sorinu
Nu este medic/terapeut
sorinu
buna ziua.verisoara mea a facut toate analizele posibile chiar si rmn si totusi nu ia dat un tratament care sa ii amelioreze ametelile mai rau este ca i se agraveaza si o doare tot mai des capul iar medicii iau dat antidepresive.va rog daca stiti un tratament bun sa ne spuneti si noua
0
23-03-2012, ora 11:35
IOANA58024
Nu este medic/terapeut
IOANA58024
buna,
si eu am ameteli dar putin mai diferit in sensul ca am impresia ca mi se invarte creerul cu o viteza ametitoare si simt ca nu mai incape in craniu, ca o presiune mare asupra capului. parca capul este strans intr-o menghina. acest lucru se intampla de d-3 ori pe zi si in general sunt rare zilele cand nu am aceste simptome.
va rog, daca stie cineva un remediu sa ma ajute. precizez ca am fost la control orl si oftalmolog si mi-a spus atat: ca am tensiune. dar, de cate ori iau tensiunea este aproape in limite normale. am uitat sa spun ca am 56 ani.
va multumesc.
0
19-01-2022, ora 13:19
Marioancea
Nu este medic/terapeut
Marioancea
Ptr sorinu, ce ai mai făcut, cum te mai simti, și eu sunt la fel ca tine de 8 ani nu am rezolvat nimic, te rog să-mi un semn
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.