ameteli dureri de cap

12-08-2012
bmyra
Nu este medic/terapeut
bmyra
nu stiu cat de grav este...
am 26 de ani cand eram mica aveam o umflatura(un cucui ) in stanga, in cap.pe la varsta de 17-18 ani mi-a disparut.acum vreo 3 luni mi-a aparut din nou(in ultimul an am avut f. multe probleme, stres si depresii) are 1 cm cred nu mai mult este tare si cand apas pe el nu ma doare.dar de multi ani am zilnic dureri de cap si aproape in fiecare dimineata ma trezesc cu stari de voma cateodata si ameteli pe parcursul zilei.
am intrebat parintii si au zis ca m-au dus la medic cand eram mica si acel medic le-a spus ca nu e nimic grav sa stea linistiti de atunci nu am mai facut nimic nici un control.
puteti sa imi spuneti ce ar putea fi, daca e grav si ce ar trebui sa fac?
va multumesc foarte mult
2 comentarii
0
12-08-2012, ora 18:37
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
Sigur este "cucuiul" renascut din cenusa de acum8 ani?? Hmm m-as mira, pai cucuiul-hematom ii mai zicem si noi, apare de obicei dupa un traumatism, se acumuleaza o colectie sanguina de obicei subcutanata, mai rar in planurile profunde si care se hraneste pe baza vaselor adiacente acestui hematom, insa se resoarbe la un moment dat.Poate este altceva -vezi diagnostic diferential- ca spui ca iti da stari de voma si ameteli.E ciudat hematoamele nu prea dau asemenea stari chiar daca au localizare superficiala la nivelul scalpului, deci poate fi altceva.Si stress si depresii pana la varsta asta, n-ar trebuii sa existe..in fine.Mergi la un chirurg si arata-i ce ai tu acolo.Voma este precedata de greata??sau apare din senin, pur si simplu? Ce caracter are?(adica e in jet? ).
0
13-08-2012, ora 23:23
bmyra
Nu este medic/terapeut
bmyra
in primul rand multumesc pt raspuns.
este 100% cel pe care il aveam acum 8 ani spun asta pt ca nu am suferit nici un traumatism, din nefericire singurele ( dupa parerea mea) care au dus la reaparitia acestui "cucui" sunt stresul si depresia.(chiar daca acestea nu ar trebui sa existe la varsta asta ).voma nu apare din senin este precedata de greata si nu este in jet, dar nu sunt sigura 100% ca acel "cucui"ar cauza aceste ameteli si stari de voma asa am presupus eu pt ca s-au intamplat in aceeasi perioada.
multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.